Forum Logo
Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu Oluştur Yanıtla
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 31 Temmuz 2023, 13:55   #1
Çevrimdışı
Banlı Üye
Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
Www.TrendForum.NetGüzellik algısı gün geçmiyor ki, kabuk değiştirmesin.Sanılanın aksine tek tip bir kusursuz kadın imgesi yok. Her erkek, kendi iç dünyasında farklı bir ideal kadın algısı oluşturmuş. Elbette her erkek için “güzel kadın” tanımı farklıdır. Ancak bu tanımda, ideal kadın algısı için birçok erkeğin hemfikir olduğu özellikler de var. Hiç üşenmedim, birbiri ile farklı meslek gruplarından 10 erkeği karşıma alıp tek tek sordum. İşte 2016 yılında, erkeklerin zihnindeki ideal kadın algısını tarif eden 10 özellik.

1-ERKEKLER GÜLÜMSEYEN KADIN İSTİYOR

Kadın dünyasında cool görünmenin daha çekici olduğuna dair bir inanış var. Oysa ki erkekler, kesinlikle gülümseyen kadınları daha sempatik ve çekici buluyor. Özellikle sık sık depresyona giren, melankolik ve olayları dramatize eden ruh hallerinin erkekleri sizden kaçıracağını önemle hatırlatırız. Gülümsemek ve mutlu olmak kendini sevmekle başlıyor. Birçok erkeğin mutlu kadınlarla birlikte olmasının altında yatan neden; özgüvene olan hayranlık ve kadının sahip olduğu mutluluk ve pozitif enerjiden bir nebze olsun faydalanabilmek.

2-ZAYIFLIK SANILDIĞI KADAR ÇEKİCİ DEĞİL

Kadınların ömrü diyet ve spor arasında mekik dokumakla geçe dursun, birçok erkek 90-60-90 gibi kusursuz bir vücut yerine, daha kıvrımlı bir bedenin çok daha seksi olduğunu düşünüyor. Elbette kıvrımlı vücut ayrımını yapabilmek çok önemli. Üst koldan sarkan yağları, fırlamış bir göbeği ve orantısızca büyük bir popoyu kast etmiyoruz. Bizim kast ettiğimiz Scarlet Johansson tarzı balık etli bir vücut. İlle de 36 beden olmak için çabalamanıza gerek yok. İnce ve kaslı bacaklar, minicik bir popo yerine daha yuvarlak hatlarınızla gönül rahatlığı ile salınabilirsiniz. Tabi tek bir şartla; o şahane özgüveniniz hep sizinle olmalı.3-KOKUNUZ İMZANIZ GİBİ

Ajda Pekkan ve Kenan Doğulu boşuna mı söylediler o şarkıyı? “Kalabalık içinden nefis kokun gelir, seni gören yıldızlar anlar ışık nedir” Gerçekten de kullandığınız parfüm şarkılara konu olacak kadar önemli. Bazen sevdiğiniz adamın tarzına uygun bir koku seçersiniz, bazen de sizin kokunuz karşınızdaki adamın en beğendiği koku oluverir. Ama siz siz olun, sık sık parfüm değiştirmekten vaz geçin. Erkekleri hem psikolojik, hem de fiziksel olarak aynı anda uyaran duyulardan birisi de koku alma. Yani eğer onda kimlikleşmiş bir kokunuz varsa, bu fark edilme ve akılda kalma yüzdesini arttırıyor. Erkekler çoğunlukla şekerli ve floral kokular yerine biraz baharatlı, fresh, pudra ya da belirgin notalar içeren baştan çıkarıcı kokuları daha seksi buluyor. Bu yüzden de ideal kadının özelliklerine imza gibi kişisel bir iz bırakan koku maddesini ekliyorlar.

4-ERKEĞİN KALBİNE GİDEN YOL, BİR ŞEKİLDE MUTLAKA MİDEDEN GEÇİYOR

Hiçbir erkek yoktur ki, yemeğe kayıtsız kalmasın. Bu yüzden erkekler ideal kadın özelliklerine mutlaka iyi yemek yapmasını, ya da en azından iyi yemekten anlamasını bekliyorlar. Elbette ki her akşam portakallı ördek pişirmeniz gerekmiyor ama kaşarlı tost yiyerek ömür geçmeyeceğini de bilmeniz gerekir.

5-ÖZGÜVEN ÖNEMLİ!

Bir kadın olarak en önemli aksesuarınız özgüven. Bu erkeklerin dünyasında da değişmiyor. Ne kadar kusursuz fiziğe ve dış güzelliğe sahip olursanız olun, eğer silik ve güvensiz bir kadınsanız erkeklerin gözündeki ideal kadın tanımına yerleşemiyorsunuz. Erkeklerin büyük bir kısmı kadınlar üzerinde güç ve hakimiyet kurmak istiyor evet, ama karşılarında da sağlam duruşu olan ve kendini iyi ifade eden bir kadının olmasını istiyor. Bu yüzden sahip olduğunuz özgüven her zaman fiziksel özelliklerinizin önüne geçiyor.6-FEMİNEN DETAYLAR

Birçok erkek feminen görüntüsünden taviz vermeyen, kadınsılığını spor ayakkabı giyerken bile yansıtabilen kadınları, ideal kadın tanımında üst sıralara taşıyor. Elbette haftanın her günü yüksek topuklu ayakkabılar, jartiyer ve kırmızı rujla gezinmek mümkün değil. Ancak erkeklerin ideal kadın algısında yüksek bir feminen çizgi var. Bu kimi zaman konuşmanızda, kimi zaman dokunuşunuzda bile olsa, tarzınızın içinde mutlaka feminenlik olması önemli. Bakımlı saçlar, ojeli tırnaklar, g-string, dar ve seksi jean pantolonlar, uyurken bile hafif silik göz makyajı hatta spor yaparken giydiğiniz tayt bile bu feminen detayların bir parçası olabilir. Ona erkek olanın kim olduğunu hissettirmek gerekiyor.

7-CİNSELLİKTE TABULAR YIKILMALI

Hiç kuşkusuz erkek ve kadın dünyasında cinsellik çok farklı algılanıyor. Erkeklerin bir çoğunun yaşadığı fastfood tarzındaki fastseks’e karşın, kadınlar cinselliğe daha duygusal yaklaştığı için hem fiziksel hem de psikolojik bir doyum alıyor. Erkeklere göre kadınların yatakta istedikleri gibi davranmamaları için hiçbir neden yok. Çekinceleri bir kenara bırakın. Söz konusu cinsellik olduğunda, erkeklerin ideal kadın tanımına “yatakta olmak istediği gibi olan” kadınlar giriyor. İstediğiniz gibi giyinmeli, istediğiniz gibi davranmalı ve içinizden ve kalbinizden geçen şeyleri söylemelisiniz.

8-KISKANMAMAK ELDE Mİ?

Konu kıskançlığa gelince, birçok erkek kıskanmayan ve kendisini kontrol etmeyen bir kadını hayal ediyor. Bu durumda ortaya çıkması muhtemel 2 durum var. Ya birlikte olduğunuz kadının size sonsuz bir güveni olması lazım, ya da siz iplerin sıkı olmasını sevmediğiniz için karşı tarafın aşırı rahat olması. Kıskanmayan bir kadın olmaz. Ancak sağlıklı bir ilişki ve birliktelik için erkeklerin aşırı baskı istemedikleri ortada. Kıskançlığın sonu şüpheyi, şüphenin sonu da güvensizliği doğurduğu için erkekler en baştan kıskanç kadından kaçıyor. Siz en iyisi onu kıskandığınızı küçük ve rahatsız etmeyen tavırlarla belli edin ve yersiz tartışmalara zemin hazırlamayın.

[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]" border="0" alt="" onload="NcodeImageResizer.createOn(this);" />

9-SAHİPLENEN KADINLAR BİR ADIM ÖNDE

Sahiplenici tavır derken onu annesi gibi sahiplenerek bir ömür mutlu yaşayacağınızı düşünmeyin sakın. Fakat kadın gibi sahiplenerek bazı durumlarda ipleri eline alan kadınlar, erkekler tarafından artı puan kazanıyor. Karşınızdaki erkeği iyisi ve kötüsüyle sahiplenin, değiştirmeye çalışmayın. Onu değiştirmeye çalıştığınızda agresifleşecek ve size karşı koyacaktır. Değiştirmek yerine ılımlı bir orta yol bulun. Hayatındaki küçük detayları bilin ve yaşamını kolaylaştırabilecek şeyleri planlayın. İlişkilerde her ne kadar sahiplenici algısı erkekler üzerinde yoğunlaşmış olsa da, erkekler de birlikte oldukları kadın tarafından sahiplenilmek istiyor.

10-İDEAL KADIN = KUSURSUZ TAMAMLAYICI

Erkeklerin “İdeal Kadın” tanımındaki maddelerden en çok dikkat çeken detay ise kusursuz bir tamamlayıcı olmaları. Erkek birlikte olduğu kadınla kusursuz bir tamamlayış istiyor. Yani dışarıda iyi bir resim oluşturmak, baş başa kalındığında saatlerce konuşabilmek, yatakta zirveye çıkan bir tensel uyum, aile ilişkilerinde ortak bir bakış açısı ve sosyal hayatın iyi bir eşlikçisi olabilmek ideal kadın tanımının en önemli ayağı. Sadece cinsel bir uyum yeterli değil. Aynı şekilde cinselliğin olmadığı fakat diğer her şeyin mükemmel olduğu bir ilişki de bir gün bitmeye mahkum. Erkeklerin ideal kadın tanımlarında cinsellikten sosyal hayata, iş çevresinden aile ortamına kadar her konuda uyum gösteren kadınlar listenin zirvesini zorluyor.
 
Alıntı ile Yanıt

Alt 02 Ağustos 2023, 18:35   #2
Çevrimdışı
Diamond Üye
Yanıt: Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
Bence kadın kadınlığını bilmeli en önemlisi bu
__________________
Kahrolsun psikolojisi düzgün insanlar!
Yaşasın tam bağımsız ruh hastası BEŞİKTAŞ'lılar!
 
Alıntı ile Yanıt

Alt 26 Ağustos 2023, 13:41   #3
Çevrimiçi
Raiden
Yanıt: Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
2.madde aşırı doğru bu arada.
Onun dışında kalan maddeler ise kısmen doğru.
Ayriyeten;öğrenmeye,bilgilenmeye ve pratikliğe yatkın kadınlar her daim önde olur.
__________________
Daha çok gülümse,kronik kötümser.
 
Alıntı ile Yanıt

Alt 05 Aralık 2023, 15:27   #4
Çevrimiçi
Yanıt: Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
Erkekler önce kendilerine baksınlar
__________________
"Bakın benim parolam sevgidir. Ama ben şiddeti de yerine göre bir enstrüman olarak kullanırım."
 
Alıntı ile Yanıt

Alt 05 Aralık 2023, 16:06   #5
Çevrimiçi
“En büyük servet, itibardır.”
Yanıt: Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
5. madde, madde gibi madde be.
__________________
  • When injustice becomes law, resistance becomes duty.
 
Alıntı ile Yanıt

Alt 05 Aralık 2023, 16:07   #6
Çevrimiçi
Yanıt: Erkekler anlattı, biz yazdık; ideal kadının 10 özelliği
illa bir şeyler olacak yok seksi kadın olacak yok yakışıklı olacak bi bitmedi bir kerede sevginin yolunu saygının yolunu birlikte anime izlemenin yolunu seçin popişlerimize yatıp kitap okumanın yolunu seçin varsa yoksa çekici kokular yok mide böbrek yok seksilik yok şu bir hal hatır sor öküz neredesin türk gençliği uyuma be ya allah yaşasın spor ayakkabı
__________________

İmzalardaki bağlantıları veya görselleri görüntülemek için gönderi sayınızın 10 veya daha fazla olması gerekir.
 
Alıntı ile Yanıt

Yanıtla

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
anlattı, biz, erkekler, ideal, kadının, yazdık, özelliği


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıtlar Son Mesaj
Sizce ideal kadın boyu kaçtır? Never Give Up Trend Sorular 11 07 Aralık 2023 14:20
Sizce ideal erkek boyu kaçtır? Never Give Up Trend Sorular 10 10 Haziran 2023 19:28
Kablosuz Ağ Özelliği Açma? - Kablosuz Ağ Özelliği Nasıl Açılır? - Kablosuz Ağ Özelliğini Nereden Açarım? Asi Ruh Bilgisayar ve Donanım 0 08 Nisan 2023 08:14
Erkekler için ideal hediye nedir? Beatrice Trend Sorular 7 18 Mart 2023 21:37
Senden ideal, iyi bir sevgili olur mu? smile Kafamıza Göre 16 17 Kasım 2022 14:44
TrendForum.Net genel forum paylaşım sitesidir. Bu nedenle foruma kaydolan tüm gerçek kişiler, kontrole tabi tutulmaksızın içerik paylaşabilmektedir. TrendForum üzerinden paylaşılan mesaj, konu ve görsellerden yana doğabilecek yasal sorumluluklar; paylaşan kullanıcıya aittir, TrendForum.Net yer sağlayıcı olduğu için hiçbir yasal sorumluluk kabul etmez. İllegal herhangi bir faaliyetin saptanması durumunda; İLETİŞİM sayfası üzerinden ulaşıldığı takdirde mesaj, konu ya da görsel; en fazla 48 saat içerisinde silinecek ve bildiriminiz üzerinden tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video v.b. eserlerin paylaşımı yasaktır. Yasal işlem olması halinde paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7   Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.

TrendForum.Net, lisanslı vBulletin® kullanmaktadır. Tüm hakları saklıdır. ©2022-2024
Tema Tasarım: Vision / Fibertus.Net