Tekil mesaj gösterimi
Alt 19 Haziran 2023, 11:30   #1
Zeytin
Saygın Üye
Türk sanat müziği solisti Metin Milli son yolculuğuna uğurlandı

Türk sanat müziği solisti Metin Milli son yolculuğuna uğurlandı
Www.TrendForum.Net

Müziğe 1978 yılında başlayan ve 80 yaşında hayatını kaybeden Türk sanat müziği solisti Metin Milli son yolculuğuna uğurlandı.

Ünlü sanatçı Metin Milli son yolculuğuna uğurlandı. Bir süredir tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde 80 yaşında hayatını kaybeden Milli'nin cenazesi İsmail Oğultürk Camisi'ne getirildi. Milli'nin cenazesi, öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze namazı öncesinde basın mensuplarına duygularını dile getiren TRT Ankara Radyosu emekli Türk sanat müziği sanatçısı ve ses yönetmeni Ahmet Melik, ilk televizyon kaydını kendisinin yaptığı Metin Milli'nin çok iyi bir insan ve kabiliyetli bir müzisyen olduğunu söyledi.

Milli, müziğe 1978'de Ankara Radyosunda başladı, ilk profesyonel stüdyo kaydını ise 1977'de yaptı. Müziğini "popüler Türk sanat müziği" olarak tanımlayan Milli, 15 albüme imza attı, 4 altın plak ve kaset ödülü kazandı. Metin Milli, "Seviyorum İşte" ve "Çiçekler Yasta" parçalarıyla sevildi, "Merhaba" adlı albümüyle önemli bir başarı elde etti.

Evli ve bir çocuk babası olan Milli'nin hayat hikayesini anlattığı "Hikayem" isimli kitabı da bulunuyor.

ntv
Yine bir gül nihal alıyor gönlümü
eteklerim uçuşarak vals yapıyorum..
Beyoğlu'nda gezerken Pera'yı düşlüyorum
Yelpaze ile serinlemek,
Naif birkaç sözcükle ısınmak istiyorum.
Yüzüne bakmaya utandığım,
elimi tutmaya kıyamayan,
Aşklar hayal ediyorum...
Eski bir kadınım ben,
İnce bir dantel gibi işlemeden hayatı,
Ölmek istemiyorum...