Tekil mesaj gösterimi
Alt 21 Eylül 2023, 17:06   #1
Zeytin
Saygın Üye
İstanbul'da fotoğraf çekilecek en güzel yerler

İstanbul'da fotoğraf çekilecek en güzel yerler
Www.TrendForum.Net

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, sahip olduğu yemek kültürü, tarihi mekanları, kültür ve sanat aktiviteleleri ile turistlerin en sevilen durakları arasında yer alıyor. Zengin kültürüyle eşsiz manzaralara sahne olan şehir, fotoğraf tutkunlarının da vazgeçilmezi.

Galata Kulesi, Beyoğlu

Şehrin sembol yapılarından biri olan Galata Kulesi, Boğaz manzarasının yanı sıra tarihi dokusuyla da dikkat çekiyor.

Ortaköy, Beşiktaş

Ortaköy, eşsiz köprü manzarasıyla özellikle gün batımını görmek isteyenlerin durak noktası.

Beylerbeyi Sarayı, Üsküdar

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan saray, yemyeşil bahçesi ve tarihi dokusuyla gezilmeye değer.

Pierre Loti Tepesi, Eyüpsultan

Şehrin en güzel manzaralarından birine sahip olan ünlü tepe özellikle gün batımında fotoğraf çekilmek için mükemmel bir yer.

Emirgan Korusu, Sarıyer

Mevsiminde açan rengarenk laleriyle, Emirgan Korusu fotoğraf tutkunlarının favori mekanları arasında.

Yerebatan Sarnıcı, Fatih

Eşsiz mimarisi ile ziyaretçilerini büyüleyen Yerebatan Sarnıcı, restorasyon çalışmalarının ardından görülmeye değer tarihi mekanlardan biri.

Balat, Fatih

Şehrin en renkli semtlerinden biri olan Balat, hem tarihi atmosferi hem de butik kafeleriyle dikkat çekici.

Çiçek Pasajı, Beyoğlu

İstiklal Caddesi’nide bulunan pasaj, dükkanları, balık pazarları ve tarihi binalarıyla İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler arasında yer alıyor.

ntv
Yine bir gül nihal alıyor gönlümü
eteklerim uçuşarak vals yapıyorum..
Beyoğlu'nda gezerken Pera'yı düşlüyorum
Yelpaze ile serinlemek,
Naif birkaç sözcükle ısınmak istiyorum.
Yüzüne bakmaya utandığım,
elimi tutmaya kıyamayan,
Aşklar hayal ediyorum...
Eski bir kadınım ben,
İnce bir dantel gibi işlemeden hayatı,
Ölmek istemiyorum...