Forum Logo
TF KAYIT ALANI KURALLAR SAYFASI

TrendForum.Net -FORUM KURALLARI!

Bütün kullanıcılarımız bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

TrendForum.Net üzerinde başka bir forum tanıtımı yapmak yasaktır. Bu kural esneklik göstermez ve değişmez.

Multi(Çoklu) üyelik kullanımı yasaktır. Bu tür üyelikler onaylanmaz. Tespiti halinde silinir, asıl üyelik uyarılır. Tekrarı halinde forumdan uzaklaştırılır.

A MADDESİ - GENEL FORUM KURALLARI

 1. Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez.
 2. Forumda dini, siyasi veya politik içerikli mesajlar ile propaganda yapılamaz.
 3. Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; hack, crack, warez, serial, edonkey isteği içeren mesajlar yazmak; mp3 isteğinde bulunmak; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır ve üyelik iptali nedenidir.
 4. Forumda açılan konu veya mesajlar, konuyu açan üye'ye aittir. Bu konuda TrendForum.Net sorumluluk kabul etmemektedir.
 5. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forum yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
 6. Forum üzerinde bulunan katılımcılar forum üzerinde herhangi bir hak talep edemez.
 7. Forum kuralları günün şartlarına göre değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir; itiraz edilemez.
 8. Site ve Forum içindeki linkler her zaman denetlenemeyeceği gibi içerikleri hakkında uygunsuz olan herhangi bir olaydan TrendForum.Net yöneticileri sorumlu değildir.
 9. Forum üyeleri 1 (bir) yıl içerisinde giriş yapmadıklarında, yönetim bu nickleri sürekli online olan başka kullanıcıya devredebilme hakkına sahiptir.
 10. Forum da kayıtlı nickler, TrendForum.Net'e aittir. Yönetim gerek duyduğunda üyelik silebilme hakkına sahiptir.

B MADDESİ - FORUM KATEGORİ KURALLARI

 1. Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri ve diğer dünya devletlerini rencide edici ve bunlara karşı aykırı olan konular açılamaz.
 2. Forumda din, dil ve ırk ayrımı ile alakalı olan ve ayrıca siyasi propaganda amacıyla açılmak istenen konulara izin verilemez.
 3. Kategoriye açılan konulardan tamamen katılımcılar sorumludur. Bununla ilgili 3. şahıslar veya yöneticiler sorumlu tutulamaz.
 4. Konu başlığı açılırken Türkçe imla ve dil kurallarına uyulması gerekir. Aksi durumda kategori yöneticilerinin düzeltme hakkı bulunmaktadır.
 5. Forum üzerinde Türkçe dili dışında herhangi bir dil kullanılamaz.
 6. Katılımcılar, aynı konuyu aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamaz.
 7. Katılımcılar, Hacking, cracking, warez gibi yasa dışı konularla ilgili başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. Oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir yazılım için seri numarası, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız. Bu tür bilgileri/uygulamaları paylaşamazsınız.
 8. Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşamazsınız. Bu tür isteklerle ilgili başlıklar silinecektir
 9. Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız.
 10. Kategorilere 3. şahısları rencide edici şekilde konular açamaz ve bu konuda kaba lisan kullanamazsınız.
 11. Forum üzerinde yeni bir konu açarak 3. şahıslar ile aranızda ki özel problemleri forum üzerinde tartışamazsınız.
 12. Forum üzerinde yeni bir konu açmadan önce daha önce aynı konu'nun açılıp açılmadığını arama butonu ile kontrol ediniz. Aynı konuların bulunması durumunda ise konu başlığı yöneticiler tarafından silinecektir.
 13. Forum kategorilerine içeriği gereksiz ve anlamı olmayan konuları açmamaya özen göstermelisiniz. Böyle bir durumda açılan konu başlığı yöneticiler tarafından silinecektir.
 14. Konu başlığı altında konu dışına çıkılan mesajlar göndermek yasaktır. Böyle bir durumda mesajlarınız yetkililer tarafından silinecektir. Bu şekilde mesajları sürdürmeniz halinde yetkililerin yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır.
 15. Konu başlıkları altında ikili tartışmalara girmek kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumun yaşanması halinde tartışmaya sebep olan mesajlar silinecektir ve bu konuda yetkililer, üyelere yaptırım uygulama hakkına sahiptir.
 16. Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız.

C MADDESİ - KATILIMCI (ÜYE) KURALLARITrendForum.Net genel forum paylaşım sitesidir. Bu nedenle foruma kaydolan tüm gerçek kişiler, kontrole tabi tutulmaksızın içerik paylaşabilmektedir. TrendForum üzerinden paylaşılan mesaj, konu ve görsellerden yana doğabilecek yasal sorumluluklar; paylaşan kullanıcıya aittir, TrendForum.Net yer sağlayıcı olduğu için hiçbir yasal sorumluluk kabul etmez. İllegal herhangi bir faaliyetin saptanması durumunda; İLETİŞİM sayfası üzerinden ulaşıldığı takdirde mesaj, konu ya da görsel; en fazla 48 saat içerisinde silinecek ve bildiriminiz üzerinden tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video v.b. eserlerin paylaşımı yasaktır. Yasal işlem olması halinde paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7   Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.

TrendForum.Net, lisanslı vBulletin® kullanmaktadır. Tüm hakları saklıdır. ©2022-2024
Tema Tasarım: Vision / Fibertus.Net