Tekil mesaj gösterimi
Alt 28 Temmuz 2023, 12:37   #3
Huzur-u Kalb
Yanıt: Çikolata kisti

Asi Ruh kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Duydum bunu doğurganlığa engelmiş

Kesin engel demek yanliş ve uzucu olur çünkü engel olmadi bende

Bu rahatsizligi gecirmis biri olarak umut verici öykümü biraz yazayim

Benimde regl donemlerim oldukça ağrılı ilk günü acilde soluk aldığım uzun bir donemim oldu
Ben belim icin çektirdiğim emarda görünmesiyle ogrendim seneler once daha bekardım daha once muayeneler olmustum ama o donemlerde oluşup kaybolmuştu sonradan olmus kaybolmamış ben fark edene kadar 6 cm olmuş sag yumurtalıkta solda da ufak tefek sayısını bilmedigim kistler oluşmaya başlamıştı.
Tabi bir kadin dogum doktoruna gitmem önerildi. Gitmis oldugum doktor beni okadar korkutmuştu ki aglayarak cikmistim muayene odasindan.
Kanser olabilirsin cocugun olmaz gibi olumsuz ne varsa sıralamıştı.
Sonra baska bir doktor araştırıp gitmistim profosor
Kadin dogum hastalıkları bolumu ana bilim dali başkanı yani daha ötesi yok
Oyle çaresiz hissetmiştim ki kendimi nişanlıyım çocuğum olmayacak düşüncesi o zamanlar beni mahvetmişti.
Sonra doktorun muayenesiyle ameliyat olmam gerektiği kararı alındı düğünüme 4 ay kala ameliyat oldum ve kistler temizlendi yumurtalıklar korunarak zarar görmeden guzel bir ameliyat gecirdim toparlamam baya zor oldu 1 ay raporlu yattım gel zaman git zaman evlendim neredeyse 1 sene olacakti cocuk dusunmeye karar verdik ben rutin kontrole gittim ki ne görelim kistim tekrarlamış
Resmen yıkıldım duyunca ilac tedavisine başladık 3 cm olmus kist baskılamak icin bir donem ilac ictim onu icerkende cocuk sahibi olmamam gerekiyordu zor bir süreçti benim icin ruhsal anlamda sonra ilaci biraktim tekrar doktora gittim cocukda olmuyor hepten bir telaş sardi beni tabi.
Hormon testlerimde prolaktin yani süt hormonumun yuksek oldugu ogrendim buda gebeliğe engel olan birşeymiş farkli bir bölüme yonlendirildim tekrar ilac tedavisine basladim ilaci kullaninca hormon seviyesi duzelmeye basladi ve ilaci bırakınca hamile kaldim 3 cm cikolata kistimle gebelik oldu yani
2. Hamileligimde de vardi kistim
O yuzden kimse umutsuz olmasin rabbim nasip etmek istedikten sonra hepsi teferruat onemli olan duzenli kontrollere gidip doktorunuzun tavsiyelerini tedavisini yapmak.Evli Bekar fark etmez duzenli kontrollerinizi yaptırın canlarım.

İmzalardaki bağlantıları veya görselleri görüntülemek için gönderi sayınızın 10 veya daha fazla olması gerekir.

Alıntı ile Yanıt