Tekil mesaj gösterimi
Alt 30 Temmuz 2023, 21:49   #6
Regex
“En büyük servet, itibardır.”
Yanıt: [TF ÖZEL] Ücretsiz vBulletin Desteği: Sorun, Yanıtlayalım!

KoJiRo kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
İlk Öncelikle Selamın Aleyküm Her Zaman Aklıma Takılıyor Bu Soru Öğrenmek İstiyorum Benim İlk Zamanlar Takıldığım Bi Forum Vardı Başkasına Satıldı Ama Platform Değişti Forum Olarak Değil Şu Şekilde Şuanki Hali Bu Yaklaşık 6 Milyon Mesaj 1 Milyon Konusu Vardı

Dbler Dururmu Yoksa Siliniyormu Komple Tamamen Kurtarma Yolu Varmı ? Bide Tekrar Forum Platformuna Döndürülse Dbler Geri Gelirmi ? Merak Ediyorum

Site sahibinin elinde eski veritabanı ve FTP alanının tam yedeği duruyorsa; aradan otuz yıl da geçse, geri eski haline döndürülebilir. Bu yedek bulunmuyorsa vBulletin sisteminden hangi sisteme convert işlemi yapıldıysa aynı şekilde tersine işlem yapılarak ve bir dizi çalışmanın sonucunda yeniden vBulletin'e dönülebilir. Ancak vBulletin 3 için konuşacak olursam, eski bir yazılım olduğundan her scriptin impex aracı bulunmuyor. Örneğin 2020 yılında Ediz diye bir arkadaşımın webmaster forumu vardı XenForo olarak kurdurmuş. Bunu vBulletin 3'e çevirebilmek için XenForo -> MyBB -> vBulletin 3 şeklinde işlem yapmıştık. Ayrıca kullanıcı parolaları da sıfırlanmıştı; herkesin e-posta yoluyla parolalarını sıfırlaması gerekmişti. Yazılım eski olduğu için böyle sorunlar var. Bu yüzden eski yedek üzerinden işlem gerekliliğini öneririm bu opsiyon mevcutsa.

Alıntı ile Yanıt