Tekil mesaj gösterimi
Alt 07 Kasım 2022, 01:47   #7
Ne münasebet
Silver Üye
Yanıt: Mars'ın şu ana dek çekilmiş en net görüntüsü

kelalaka kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Ay'a gitmeye gerek görmüyorlar çünkü. Bugün Elon Musk bile istediği dakika Ay'a insan gönderebilir. Ay'a insan gönderilmesi soğuk savaş taraflarının sidik yarışıydı. Mars'a gelirsek NASA bugünün imkanlarıyla da Mars'a insan gönderebilir. Kusursuz bir yolculuk istedikleri için bekliyorlar ve daha iyi çalışıyorlar. En basitinden Perseverance'ın Mars'a iniş videolarını izlerseniz bunun basit bir şey olmadığını, oraya bir insan gönderip tekrar getir getirmenin büyük mühendislik gerektiğini anlayabilirsiniz. Velhasılı kelam arka planda bir şey dönmüyor yani.

Arka planda bir şeyler dönüyor derken aklınıza niçin hemen "komplo teorileri" geldi ki? Ay'a ne amaçla gidildiğinden, ay'a tekrar niçin gidilmediğinden, Mars'a insan göndermenin niçin bu kadar gecikmiş olduğundan en az sizin kadar ben de malumat sahibiyim. Beni Mars'a at arabasıyla gidilecek zannetme yanılgısıdan kurtardıgınız için size müteşekkirim fendim. Bundan sonra daha iyi okuyup öyle geliniz, aynı şeyleri farklı şekilde söylemeye hiç lüzum yok, hayırlı cumalar.

Alıntı ile Yanıt