Tekil mesaj gösterimi
Alt 31 Ocak 2023, 10:32   #10
Er Şaban
Charismax
Yanıt: IRC forum sitelerinin title ve metalarını genel forum eklemeleri yaparak güncellemesi

Ahahaha doğru yere değinmişsin... Bunu bizzat ben yaşıyorum lan...
Şimdi reklam falan olmaz isim vermeme'de gerek yok zaten vermek yasak aykü... Benim forumlarımın kaderi bu İRC'li arkdaşların yaptığı benimse deneylediğim olaya benziyor ...

Şimdi ben forumu ilk genel forum' genel forum sitesi olarak açtım... Gerek temanın görünmez alanlarına İF ' koşullarıyla sadece botlara gösterip girdiğim yerler var .. Yani bot gözüyle bakıldığında forum sitem GENEL FORUM SİTESİ ile dolu yazı içeren tek page' kalıbındaydı.. Bunu burda @Regex ' te biliyor sistemle alakası yok bir ara öyle demişti ama gerçekte alakası yok sıralamada yeri vardı ilkte.. Şimdi ben onu İRC' lerde bu salak arkadaşın yaptığı gibi dedim'ki genel forumdan çekiyorum paylaşım sitesi adında olsun ama kendi başlığında yani title ve meta-description anahtar kelimeler olarak 2006'ların virgülle ayrılmış etiketlerini gireyim dedim... Ama işe yaramadı... Bu sefer ilklerde olan forumum genel forum sitesi olarak yine gözükerek ilk sayfanın altlarında veya ara sayfalarda çıkmaya başladı... Yine bir alan oluşturdu ama etkili değil sadece ziyaretçi arttırdı ama bunlar pasif ziyaretçiler... Aramada sitemi gören ama girmeyen tık yapıp geri çıkanlar.. Ha ama istediğim gibi olmasada genel forumdan kaçış için o çıkışı yaptım orda içim rahat

Neyse sözü şuna getiricem İRC forumlarında yapılan bu şey teknikten anlamayan insanların başlığı atayım nasıl olsa görüntülenir şeklinde yaptığı adınada teknikten anlıyor bu adam dedirttiren kişilerin iş bilmemezliği.... İşi bilen insan google dizin gerçeğini bir nebzede olsun bilmelidir... Sen o forumu ilk 1 sene olarak nasıl yönettiysen sen o rota'da gitmek zorundasın.. Rank page like etiket yakalayan siteler vardır... Bunlar genelde başka bir sitenin kendi sitesini analiz etmesiyle seninde benzer içeriklerinin olması nedeniyle sana google üzerinde bir rank sıralaması verir.. Sende öylece markalanırsın... Yani Tilki başlıklık bir siten varsa bunu tavuk yaptıysan.. Sana tavuk aramasında yine tilki' olanı verecektir... Yani gerçek genel forum sitesi başlığında bir site varken sen sadece alternatif olarak direk aramalar olmak üzere çıkarsın ama önerilmezsin... Bu biraz seo olayları ile ilgili ama ben düz mantık anlatıyorum.. Yani başlığı değiştirmen seni en azından benim ve benim gibi kafa yapısı olanlar karşısında komik gülünç bir duruma düşürür.. İRC' isen İRC kal... Genel Forum'san istediğin yere yönlendir genel zaten bunun tartışması yapılmaz... Ama Genel Forum'uda teknoloji sitesi olarak çevirip Hack anahtarı eklersen o'da olmaz... Şimdi burası İRC forum diye cover yapsa Domaing' adının jenerikliği ile İRC olur.. ama bir İRC genel forum olmaz yeğen...

Bülent abi ne demiş ? Batsın bu dünya... Orhan abinin'ki kalın çünkü ... Armağan çağlayan onayladı bunu ...

Alıntı ile Yanıt