Forum Logo
Mektûbât-ı Rabbânî - 1 Cild 81. Mektûb


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu Oluştur Yanıtla
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 19 Haziran 2023, 19:51   #1
Çevrimdışı
Mektûbât-ı Rabbânî - 1 Cild 81. Mektûb
Mektûbât-ı Rabbânî - 1 Cild 81. Mektûb
Www.TrendForum.NetMektûbât-ı Rabbânî – 1. Cild 81. Mektûb

Bu mektûb, Lâlâ Bey’e yazılmış olup İslâmı yaymaya teşvik, Müslümanlarda görülen yorgunluğun ve zayıflığın îzâhı ve kafirlerin istilâlarının ve gâlibiyetlerinin açıklaması ile ilgilidir.

Allah Sübhânehû, İslâmî hassasiyetimizi ve heyecanımızı artırsın. Bir asırdır İslâm’ın garipliği sürmekte ve bu gariplik varabileceği son noktaya varmış bulunmaktadır.

Ehl-i Küfür, İslâm topraklarında küfür ahkâmının uygulanması ile yetinmeyip İslâmî hükümleri tamamen ortadan kaldırarak yok etmek istemektedir. İslâm’ın ve Müslümanların izini silmek için çabalamaktadır. İş o noktaya vardı ki; şayet bir Müslüman, İslâm’ın temel hükümlerinden birini yerine getirecek olsa, ona ölüm acısını tattırırlar. Hindistan’da yaşayan Müslümanlar için sığır boğazlamak, İslâm’ın en yüce alâmetlerindendir. Ancak kâfirler belki fidye vermeye razı olur ama inek kesilmesine kesinlikle razı olmazlar.

Saltanatın başlangıcında İslâm güç ve revaç bulursa ve Müslümanlar da itibar elde ederse ne âlâ, yoksa Müslümanların durumu gerçekten zor olur.

Yardım et Allah’ım!

Sana sığınırız, yardımını esirgeme Rabbim!

Bu mutluluğa talip olan kişinin saadeti ne büyük bir saadettir. Ve bu devleti avlayan şahinin bahtı ne yücedir.

“İşte bu, Allâh’ın dilediğine vereceği lütfudur. Allâh, büyük lütuf sâhibidir.” (Hadîd Sûresi:21)

Allah Sübhânehû sizleri Peygamberlerin Efendisi’ne (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) tâbî olmakta sabit kılsın. (Aleyhi ve alâ âlihi ve aleyhim minessalevâti efdalühâ ve minetteslîmâti ekmelühâ) Vesselâm.

Kaynak Mektûbât-ı Rabbânî: 1 Cild 81. Mektûb[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]
 
Alıntı ile Yanıt

Yanıtla

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
cild, mektûb, mektûbâtı, rabbânî


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri

TrendForum.Net genel forum paylaşım sitesidir. Bu nedenle foruma kaydolan tüm gerçek kişiler, kontrole tabi tutulmaksızın içerik paylaşabilmektedir. TrendForum üzerinden paylaşılan mesaj, konu ve görsellerden yana doğabilecek yasal sorumluluklar; paylaşan kullanıcıya aittir, TrendForum.Net yer sağlayıcı olduğu için hiçbir yasal sorumluluk kabul etmez. İllegal herhangi bir faaliyetin saptanması durumunda; İLETİŞİM sayfası üzerinden ulaşıldığı takdirde mesaj, konu ya da görsel; en fazla 48 saat içerisinde silinecek ve bildiriminiz üzerinden tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince sitemizde telif hakkı bulunan mp3,video v.b. eserlerin paylaşımı yasaktır. Yasal işlem olması halinde paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7   Copyright ©2000 - 2023, vBulletin Solutions, Inc.

TrendForum.Net, lisanslı vBulletin® kullanmaktadır. Tüm hakları saklıdır. ©2022-2023
Tema Tasarım: Vision / Fibertus.Net